Strona główna BIESZCZADY Wysoki mandat za złamanie przepisów ruchu drogowego

Wysoki mandat za złamanie przepisów ruchu drogowego

0
Reklama

38-letni mężczyzna, który jadąc motocyklem w celu uniknięcia kontroli nie zastosował się do wydanego przez patrol policji sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 2600 zł.

Wczoraj tuż przed godziną 21 funkcjonariusze Policji w miejscowości Uherce Mineralne zauważyli motocyklistę jadącego bez kasku. Dali mu sygnał do zatrzymania, ale mężczyzna nie zastosował się do niego, jak się później okazało w celu uniknięcia kontroli. Wiedział bowiem, że jego motocykl marki Suzuki nie jest dopuszczony do ruchu, nie ma też wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia- co policjanci ustalili podczas kontroli.
Za wszystkie popełnione wykroczenia 38-latek z Uherzec Mineralnych został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 2600 zł. W ciągu jednego wieczoru uzbierał też 23 punkty karne.

Przypominamy, że w myśl artykułu 90 Kodeksu Wykroczeń, kto nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny.

Reklama
Poprzedni artykułDramat w Stalowej Woli. Oksana i Vitalij odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa
Następny artykułDziś znów może zagrzmieć. Jest ostrzeżenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!