Strona główna DĘBICA Wysoki mandat dla rowerzysty pod wpływem

Wysoki mandat dla rowerzysty pod wpływem

0
Reklama

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów. Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

Nie wszyscy o tym pamiętają. Wczoraj około godz. 16.15, policjanci ruchu drogowego, patrolujący Pilzno, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.

Reklama

Ich przypuszczenia potwierdziły się. 65-letni rowerzysta był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,9 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Pamiętajmy:

Od 1 stycznia 2022 r. za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila, to grzywna w wysokości 2500 złotych.

Sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od sześciu miesięcy do trzech lat. W przypadku kiedy rowerzysta w okresie trwania sądowego zakazu jazdy na rowerze, wsiądzie ponownie na jednoślad, będą groziły mu trzy lata więzienia. Bez znaczenia będzie czy jest pijany czy trzeźwy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!