Strona główna SANOK Wypadek w Zahutyniu. Rannemu motocykliście pomoc udzielili świadkowie

Wypadek w Zahutyniu. Rannemu motocykliście pomoc udzielili świadkowie

332
0

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zahutyń. Kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu doznał poważnych obrażeń. Zanim został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia, osoby, które jechały tą trasą, zatrzymały się i udzielały pomocy rannemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 7, na drodze krajowej nr 84 w miejscowości Zahutyń w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Fiat, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku motorowerzyście. W wyniku zderzenia pojazdów, ranny został  kierujący motorowerem. Pomocy poszkodowanemu udzielały osoby, które jechały tą trasą. Wśród nich był także policjant poza służbą. Gdy funkcjonariusz ustalił, że osoby, które prowadziły czynności ratunkowe to z zawodu medycy i o wypadku powiadomione zostały odpowiednie służby, do czasu ich przyjazdu zabezpieczył miejsce zdarzenia. Po przyjeździe załogi karetki pogotowia, kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej fiatem. Badanie wykazało, że 34-letnia mieszkanka powiatu sanockiego w chwili zdarzenia była trzeźwa. Ze względu na obrażenia od  68-letniego mężczyzny została pobrana krew do badań stanu trzeźwości.

Zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu.

Sytuacje życiowe sprawiają, że szybkiej pomocy może potrzebować każdy z nas. Wówczas ważna jest reakcja innych ludzi. Postawa osób, które zatrzymały się i udzielili pomocy poszkodowanemu zasługuje na uznanie. Ich działanie prawdopodobnie uratowało jego życie.

Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here