Strona główna KOLBUSZOWA Wypadek podczas siania zboża. Maszyna uszkodziła rękę kobiety

Wypadek podczas siania zboża. Maszyna uszkodziła rękę kobiety

0

 

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę podczas prac polowych w Raniżowie. Pracująca przy siewie pszenicy kobieta, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, po tym jak jej ręka utknęła w siewniku. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 11 w Raniżowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letnia mieszkanka gminy Raniżów wraz ze swoim mężem wykonywała prace polowe związane z siewem. Podczas siewu kobieta włożyła rękę do maszyny, która zablokowała jej dłoń. Mężczyzna natychmiast wezwał pomoc. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy pomogli uwolnić rękę kobiety z urządzenia. Ranna mieszkanka gminy Raniżów została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.
Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac polowych. Każdego roku wiele osób doznaje poważnych urazów ciała podczas niewłaściwej obsługi maszyn, czy też urządzeń rolniczych. Nie zapominajmy, że każde urządzenie uruchomione mechaniczne może stanowić zagrożenia.