78-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego ucierpiał w wypadku drogowym, do jakiego doszło wczoraj przed godz. 14. Osoby biorące udział w zdarzeniu były trzeźwe. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Korytniki w gminie Krasiczyn około godz. 14 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 884. Jak wynika z dotychczasowych wstępnych ustaleń, 78- letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, kierujący skuterem podczas manewru zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym marki Man, który w tym czasie rozpoczął manewr wyprzedzania.

W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierujący skuterem, mężczyznę przewieziono do szpitala w Przemyślu. Zarówno kierujący skuterem jak i kierujący samochodem ciężarowym, 29-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego byli trzeźwi.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Na miejscu pracowała grupa śledczych, którzy przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku pracują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

źr.: KMP Przemyśl