Strona główna DĘBICA Wykazali się wzorową postawą

Wykazali się wzorową postawą

0
Reklama

Właściwa postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował volvo, został zatrzymany przez dwóch mężczyzn. Ponieważ 62-latek nie poddał się badaniu na alkomacie, pobrano od niego krew. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W sobotę przed godz. 20, dyżurny dębickiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego w Dębicy na ulicy Ratuszowej. Kierujący volvo zwrócił uwagę świadków tym, że sprawiał wrażenie nietrzeźwego, a mimo to wsiadł do samochodu i odjechal w rejon ulicy Ratuszowej. Tam jego dalsza podróż została udaremniona przez dwóch mieszkańców Dębicy, którzy poinformowali policjantów o całej sytuacji. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym volvo był 62-letni mieszkaniec Dębicy. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, jednak nie poddał się badaniu na alkomacie. Został przewieziony do dębickiego szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej.

Reklama

Jeżeli wyniki potwierdzą, że mężczyzna był nietrzeźwy, wtedy za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!