Strona główna MIELEC Wyjazd kibiców Stali Mielec pociągiem specjalnym do Szczecina coraz bliżej

Wyjazd kibiców Stali Mielec pociągiem specjalnym do Szczecina coraz bliżej

0
Reklama

Za równy miesiąc, 22 kwietnia o 20:00, w Szczecinie rozegrany zostanie mecz 29. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin, a Stalą Mielec.

Kibice biało-niebieskich zbierają fundusze na pociąg specjalny, którym chcą wybrać się na mecz swojej drużyny.

Reklama

Dlaczego pociąg na wyjazd? Kibice Stali Mielec wyjaśniają:

Lata mijają, a nam nigdy jeszcze nie było dane gościć w dużej ilości kibiców w klatce na stadionie Pogoni. Dodatkowo mecz z drużyną z czołówki tabeli, atmosfera na stadionie na wysokim poziomie, czego brakuje? A no brakuje NAS bawiących się i głośno wspierających piłkarzy z sektora gości. Kolejnym powodem, który zachęca to rzecz, którą wcześniej wspominaliśmy — WYJAZD POCIĄGIEM SPECJALNYM, jest to niecodzienność. Nie każdy jeździ pociągiem na co dzień, a tym bardziej na mecz swojej ukochanej drużyny. Emocje, jakie towarzyszą wyjazdom, są nie do opisania.

Cel zrzutki to 60 tys. złotych. PKP Intercity wyceniło pociąg specjalny na 312 pasażerów na 59 238,17 zł. Jest to oczywiście koszt samego przejada pociągiem. Do tego dochodzą koszty przejazdu na trasie Mielec-Dębica-Mielec oraz bilet na mecz.

Licytacje jako wsparcie

W sieci trwają liczne licytacje na grupie poświęconej kibicom Stali Mielec. W ostatnim czasie można było wylicytować m.in. koszulki z podpisami drużyny, rękawice Rafała Strączka, byłego bramkarza Stali.

W zbiórkę funduszy na wyjazd zaangażował się sam klub. Na licytacje przekazano gadżety klubowe, prezes Stali Mielec Jacek Klimek podarował na licytacje właśnie wspomniany strój i rękawice bramkarskie Strączka. Kapitan mieleckiej drużyny Krystian Getinger podarował dwie koszulki meczowe z autografami drużyny.

Organizatorzy akcji wyjazdowej liczą, że bliżej wyjazdu klub bardziej zaangażuje się w pomoc.

Obecnie do finału zrzutki brakuje ok. 8 tysięcy złotych. Liczna wspierających na stronie zbiórki to 435 osób jak do tej pory. Pieniądze w większej mierze zostały zebrane dzięki licytacjom, które trwają nadal.

Chłopcy ze Stali zapytani o zainteresowanie i sens organizowania takiego przedsięwzięcia odpowiedzieli:

będzie to duże wydarzenie, bo nie co tydzień dane jest nam jeździć na wyjazdy pociągiem specjałem.

Kibice liczą, że wreszcie nastąpi przełamanie i biało-niebiescy, od kilku dni prowadzeni przez nowego trenera, Kamila Kieresia, zaczną zdobywać punkty, by utrzymać się w Ekstraklasie.

Reklama
Poprzedni artykułKsiążę William odwiedził Podkarpacie
Następny artykułMinister rolnictwa obrzucony jajami w Jasionce [video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj