Strona główna KULTURA Wyjątkowe wydarzenie- Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu

Wyjątkowe wydarzenie- Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu

0
Reklama

Niedziela Palmowa tradycyjnie już przybliża nas do obchodzenia tajemnicy świąt Wielkiej Nocy. Niedziela ta rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień, w czasie którego wierni rozważają ostatnie dni ziemskiego życia Chrystusa, przez śmierć i zmartwychwstanie.

W Niedzielę Palmową na całym świecie organizuje się inscenizacje ukazujące właśnie ostatnie ziemskie chwile Jezusa. Takie wydarzenie po raz kolejny zorganizowane zostanie w Niechobrzu, w Parku Matki Boskiej nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Reklama

Misterium rozpocznie się o 18:30. W czasie inscenizacji zobaczymy pięć ostatnich dni z życia Jezusa, począwszy od wjazdu do Jerozolimy aż do śmierci krzyżowej na górze Golgocie.

W wydarzenie zaangażowanych zostało 80 aktorów. Główną postać, czyli Jezusa odegra Dominik Gębarowicz z Niechobrza. 

Scenografia, kostiumy, charakteryzacja aktorów to wynik prac lokalnej społeczności. Reżyserem i scenarzystą wydarzenia jest doktorant historii Tomasz Grzebyk.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem które w Niechobrzu zorganizowane zostanie po raz szósty, podano kilka cennych uwag dla przyjezdnych i lokalnych widzów:

  • Od godziny 10 do 21 całkowicie wyłączona z ruchu dla samochodów osobowych będzie droga od dzwonnicy w kierunku cmentarza oraz znajdujące się przy niej parkingi. Osoby udające się na cmentarz proszone są o parkowanie samochodów na parkingu przy drodze na Mogielnicę.
  • Na dolnym parkingu można parkować do godziny 16. Od godziny 16 wyłączona z użytkowania będzie część parkingu znajdująca się naprzeciwko dzwonnicy. Po Gorzkich Żalach wyłączony z użytku zostanie cały parking.
  • Od godziny 13. wyłączony z użytkowania będzie plac pomiędzy kościołem a plebanią.
  • Parafia prosi, aby na czas Misterium Męki Pańskiej (od godziny 18) pozostawić wolne parkingi dla przyjeżdżających gości spoza Niechobrza. Osoby z Niechobrza proszone są o pozostawienie samochodów w okolicach ronda.

Nasz portal objął po raz wtóry wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!