Strona główna KULTURA Wyjątkowe wydarzenie- Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu

Wyjątkowe wydarzenie- Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu

0
Reklama

Niedziela Palmowa tradycyjnie już przybliża nas do obchodzenia tajemnicy świąt Wielkiej Nocy. Niedziela ta rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień, w czasie którego wierni rozważają ostatnie dni ziemskiego życia Chrystusa, przez śmierć i zmartwychwstanie.

W Niedzielę Palmową na całym świecie organizuje się inscenizacje ukazujące właśnie ostatnie ziemskie chwile Jezusa. Takie wydarzenie po raz kolejny zorganizowane zostanie w Niechobrzu, w Parku Matki Boskiej nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Reklama

Misterium rozpocznie się o 18:30. W czasie inscenizacji zobaczymy pięć ostatnich dni z życia Jezusa, począwszy od wjazdu do Jerozolimy aż do śmierci krzyżowej na górze Golgocie.

W wydarzenie zaangażowanych zostało 80 aktorów. Główną postać, czyli Jezusa odegra Dominik Gębarowicz z Niechobrza. 

Scenografia, kostiumy, charakteryzacja aktorów to wynik prac lokalnej społeczności. Reżyserem i scenarzystą wydarzenia jest doktorant historii Tomasz Grzebyk.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem które w Niechobrzu zorganizowane zostanie po raz szósty, podano kilka cennych uwag dla przyjezdnych i lokalnych widzów:

  • Od godziny 10 do 21 całkowicie wyłączona z ruchu dla samochodów osobowych będzie droga od dzwonnicy w kierunku cmentarza oraz znajdujące się przy niej parkingi. Osoby udające się na cmentarz proszone są o parkowanie samochodów na parkingu przy drodze na Mogielnicę.
  • Na dolnym parkingu można parkować do godziny 16. Od godziny 16 wyłączona z użytkowania będzie część parkingu znajdująca się naprzeciwko dzwonnicy. Po Gorzkich Żalach wyłączony z użytku zostanie cały parking.
  • Od godziny 13. wyłączony z użytkowania będzie plac pomiędzy kościołem a plebanią.
  • Parafia prosi, aby na czas Misterium Męki Pańskiej (od godziny 18) pozostawić wolne parkingi dla przyjeżdżających gości spoza Niechobrza. Osoby z Niechobrza proszone są o pozostawienie samochodów w okolicach ronda.

Nasz portal objął po raz wtóry wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Silny wiatr, a na Sanie przekroczony stan ostrzegawczy
Następny artykułPamiętaj o złożeniu zeznania PIT za 2021 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj