Strona główna KOLBUSZOWA Wyjątkowe pamiątki trafiły do kolbuszowskiej policji

Wyjątkowe pamiątki trafiły do kolbuszowskiej policji

0
Reklama

Metalowa papierośnica oraz sygnety wzbogaciły gablotę z pamiątkami po funkcjonariuszu Policji Państwowej st. post. Stanisławie Karkucie. Te wyjątkowe przedmioty przekazał kolbuszowskim policjantom Franciszek Batory. Pochodzą one z okresu, kiedy jego wuj przebywał na zesłaniu w ZSRR.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej znajduje się wiele historycznych pamiątek m.in. 117-letni zegar, a także gablota z policyjnymi pamiątkami post. post. Stanisławie Karkucie – przedwojennym funkcjonariuszu Policji Państwowej.

Reklama

Pamiątki przekazałFranciszek Batory, dla którego st. post. Stanisław Karkut był wujem. W ostatnim czasie gablota została wzbogacona o dodatkowe przedmioty. Kilka tygodni temu Pan Franciszek odnalazł i przekazał kolbuszowskim policjantom metalową papierośnicę, pamiątkę z okresu zesłania funkcjonariusza do obozu na Uralu. Papierośnica posiada grawer „URAL, SK, 1944-47” oraz napis: ”Na pamiątkę z obozu Z.S.R.R. Pobieda 13.III.1947”.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji Pan Franciszek, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej nadkom. Adama Mielnickiego, przekazał kolejne pamiątki. Są to metalowe sygnety, również przywiezione z okresu zesłania do obozu w ZSRR. Jeden z nich posiada wygrawerowane inicjały żony policjanta WK – Walerii Karkut, a drugi SK – Stanisława Karkuta.

Panu Franciszkowi, serdecznie dziękujemy za przekazane przedmioty. Trafią one do pamiątkowej gabloty i będą przypominać historię funkcjonariusza Policji Państwowej.

Poprzedni artykułTrąba powietrzna w regionie? Zerwane dachy, zniszczone drzewa [video]
Następny artykułPrzewoził kolegę elektryczną hulajnogą. Obaj 14-latkowie z obrażeniami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!