Strona główna KOLBUSZOWA Wyciął drzewa w nieswoim lesie i sprzedał

Wyciął drzewa w nieswoim lesie i sprzedał

0
Drewno -zd. poglądowe
Reklama

Zarzuty kradzieży usłyszał 48-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który ściął kilka drzew w nienależącym do niego lesie. Pozyskane w ten sposób drewno sprzedał jako swoje. Na miejscu kradzieży pozostawił wóz, który uszkodził podczas załadunku. Dzięki pozostawionym śladom, policjanci szybko ustalili sprawcę.

Kilka dni temu, dyżurny kolbuszowskiej jednostki został powiadomiony o kradzieży drzewa z lasu w Ostrowach Baranowskich, na terenie gminy Cmolas.

Reklama

Kradzież zgłosili właściciele lasu, którzy przyjechali na swoją działkę i zauważyli pnie po ściętych drzewach oraz znajdujący się obok uszkodzony wóz. Wartość strat wstępnie oszacowali na ponad 1000 złotych.   

Policjanci z wydziału kryminalnego szybko ustalili, że związek ze zdarzeniem może mieć 48-letni mieszkaniec gminy Cmolas. Wczoraj funkcjonariusze pojechali do mężczyzny i przeszukali jego posesję, na której znajdowały się pozostałości po skradzionym drewnie. 48-latek przyznał się do kradzieży. Policjantom wyjaśnił, że ściął kilka drzew, a pozyskane w ten sposób drewno sprzedał innemu mężczyźnie, jako swoje. Poinformował również, że w trakcie załadunku łupu uszkodził wóz, który pozostawił na miejscu kradzieży.

Wczoraj usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży. Policjantom wyjaśnił, że chciał zarobić. Grozi mu kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułStal Mielec zagra z Mistrzem Polski. Co trener Kiereś powiedział przed meczem?
Następny artykułNie ustąpił pierwszeństwa. Zderzyły się trzy pojazdy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!