Strona główna LEŻAJSK Wyciągnęli dwulatka z nagrzanego samochodu

Wyciągnęli dwulatka z nagrzanego samochodu

0
Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku pomogli kobiecie, której 2-letni syn został uwięziony w nagrzewającym się od upału samochodzie. Mundurowi wybili boczną szybę i uwolnili malca. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu. Chłopiec cały i zdrowy wrócił w objęcia swojej mamy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę, na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Leżajsku. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku asp. szt. Grzegorz Baj oraz sierż. szt. Ewa Nowak-Pelc zostali zatrzymani przez zapłakaną kobietę, która twierdziła, że w zatrzaśniętym aucie został uwięziony jej 2-letni syn.

Reklama

Kobieta nie mogła dostać się do wnętrza swojego pojazdu, gdyż w skutek zablokowania drzwi, w środku pozostały kluczyki. Próby otwarcia samochodu okazały się bezskuteczne. Wnętrze samochodu, z uwagi na duże nasłonecznienie i wysoką temperaturę, szybko się nagrzewało. Znajdujący się w środku chłopczyk zaczął zasypiać, a kontakt z nim stawał się coraz bardziej ograniczony. Policjanci bez chwili zawahania wybili boczną szybę samochodu i uwolnili dwulatka. Malec trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu i chwilę po konsultacji lekarskiej chłopiec wrócił w objęcia swojej mamy.

Pamiętajmy, że pozostawienie osoby lub zwierzęcia w szczelnie zamkniętym samochodzie w słoneczny i upalny dzień, stanowi niebezpieczeństwo przegrzania organizmu, co może realnie zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Wnętrze samochodu nagrzewa się bardzo szybko, a panująca w nim temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!