Strona główna POLITYKA Wybory Rzeszów 2021. Kandydaci podsumowują kampanię

Wybory Rzeszów 2021. Kandydaci podsumowują kampanię

106
0

Jeszcze tylko do północy trwać będzie kampania wyborcza kandydatów na urząd prezydenta miasta Rzeszowa. Od północy do niedzieli trwać będzie cisza wyborcza, którą zakończy głosowanie. Rzeszowianie do urn pójdą w niedzielę, 13 czerwca.

Ostatecznie w kampanii o urząd prezydenta walczyło czterech kandydatów: Grzegorz Braun, Konrad Fijołek, Ewa Leniart i Marcin Warchoł. Na finiszu kampanii kandydaci po raz ostatni zabrali głos na wiecach, spotkaniach i konferencjach, by przekonać jeszcze nie przekonanych.

Grzegorz Braun podsumowując swoją kampanię oznajmił, że była ona długa. Dla przypomnienia wybory miały odbyć się 9 maja, jednak data została zmieniona ze względu na pandemię Covid-19 (przyp. red.).

Władza w sposób nieuczciwy pogrywała z rzeszowianami. Mam nadzieję, że to się skończyło i werdykt wyborczy pozostanie w rękach rzeszowian w tę niedzielę – powiedział Grzegorz Braun.

Konrad Fijołek podziękował rzeszowianom, nazywając ich bohaterami. Przypominając, że jako jedyny z kandydatów pochodzi ze stolicy Podkarpacia powiedział, że nie ma nic piękniejszego, niż rozmowy o Rzeszowie. Kandydat przypomniał o swoich punktach programowych.

Ewa Leniart podsumowując tę długą kampanię zaznaczyła, że przeprowadziła masę rozmów z mieszkańcami, by poznać problemy i oczekiwania:

 Przeprowadziłam tysiące rozmów z rzeszowianami o ich problemach, potrzebach i ich marzeniach. O tym, jakich potrzebują inwestycji. 

Marcin Warchoł od samego rana co godzinę organizuje spotkania we wszystkich osiedlach miasta. Warchoł zaznaczył, że gdy zostanie włodarzem miasta będzie corocznie zwiększał o milion złotych pulę w budżecie miasta, przeznaczoną na ochronę zdrowia. Przypomniał o swoim programie dla Rzeszowa.

Sondaże przedwyborcze wskazują ok. 40,3% poparcie dla Konrada Fijołka, natomiast wśród pozostałych trzech kandydatów batalia jest wyrównana. Marcin Warchoł w sondażu dla „Do Rzeczy” ma 17,9% poparcia, Ewa Leniart 16,9%, natomiast kandydat Grzegorz Braun 15,3%. Wstępnie więc każdy ma szansę wejścia do drugiej tury, która może odbyć się 27 czerwca.

Głosowanie I tury odbędzie się w niedzielę 13 czerwca. Lokale wyborcze czynne będą od 7 do 21.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here