Strona główna POLITYKA Wybory powinny się odbyć w terminie? Poznajmy Wasze zdanie

Wybory powinny się odbyć w terminie? Poznajmy Wasze zdanie [ANKIETA]

0
Reklama

Liczba zarażonych koronawirusem wciąż rośnie. Minister Zdrowia przewiduje, że do końca tygodnia liczba zarażonych wzrośnie do ponad tysiąca. Rząd wprowadził szeroko idące restrykcje, jednak Premier oraz Prezydent uważają, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w terminie. Jakie jest Wasze zdanie?

[poll id=”2″]

Reklama

Sytuacja w Polsce nie pozwala obecnie na prowadzenie kampanii. Wszystkie sztaby zawiesiły spotkania z wyborcami. Prezydent również, choć nadal jeździ po kraju w związku z doglądaniem sytuacji kryzysowej. Według opozycji stawia go to w uprzywilejowanej pozycji.
Prezydent Duda odwiedził w sobotę Garwolin gdzie powiedział: Nie ma w tej chwili żadnego wniosku o to, żeby wprowadzać stan wyjątkowy, w związku z czym na razie w ogóle nie mówimy o przesunięciu terminu wyborów prezydenckich.

koronawirus na podkarpaciu

Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje

Z obozu Platformy Obywatelskiej dociera dwugłos. Donald Tusk apeluje o przełożenie wyborów, a Małgorzata Kidawa-Błońska twierdzi, że na razie nie widzi takiej konieczności. Dostrzega za to utrudnienie prowadzenia kampanii i prowadzi ją obecnie w sieci.Podobnie wygląda kampania pozostałych kandydatów. Sztab Krzysztofa Bosaka zorganizował w sobotę nadzwyczajną konwencję bez udziału publiczności. Kandydat Konfederacji jako pierwszy zwrócił się do władz państwa o przesunięcie wyborów. Ponadto zaproponował wojewodom wsparcie ze strony wolontariuszy jego kampanii.


Podobne zdanie ma na ten temat Władysław Kosiniak-Kamysz. Uważa, że obecnie nie ma warunków by rzetelnie taką kampanię przeprowadzić.


Władysław Kosiniak-Kamysz apeluje do wszystkich kandydatów opozycji o jednakowe stanowisko w tej sprawie. Ze strony sztabów Roberta Biedronia i Szymon Hołowni nie ma jeszcze jednoznacznych deklaracji w tej sprawie.
A jakie jest Wasze zdanie? Wybory powinny być przesunięte, czy nie?

Reklama