Strona główna POLITYKA Wybory Parlamentarne 2023. Na kogo zagłosują mieszkańcy Podkarpacia?

Wybory Parlamentarne 2023. Na kogo zagłosują mieszkańcy Podkarpacia? [ANKIETA]

0
Zdjęcie - freepik.com
Reklama

Wybory Parlamentarne odbędą się już za około 4 miesiące, choć ich dokładny termin nie jest jeszcze znany, możemy się spodziewać, że odbędą się one 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada i zadecyduje o tym Prezydent Andrzej Duda.

W 2019 roku datę wyborów parlamentarnych poznaliśmy 6 sierpnia, podobnie może być przy okazji tegorocznych wyborów. Oficjalne kampanie wyborcze wystartują po zarządzeniu wyborów przez Prezydenta, jednak już teraz widać, że machina kampanijna ruszyła.

Reklama

Wszystkie partie zakasały rękawy i prowadzą kampanię, a wzrok partii, mediów i wyborców zwrócony jest na pojawiające się co chwilę sondaże wyborcze.

Jaka partia rządziłaby, gdyby wybory odbyły się w czerwcu?

Jak podaje Marcin Palade, według średniej sondażowej z czerwca to Prawo i Sprawiedliwość przoduje w sondażach – 35%, drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem 31%, a podium zamyka Konfederacja uzyskując średnią sondażową na poziomie 13%. Polska2050 wraz z PSL mogą liczyć na 10,5% poparcie, a ostatnie miejsce zajmuje Lewica – 8,5%.

Jak głosowali mieszkańcy podkarpacia w 2019 roku?

Województwo Podkarpackie dzieli się na dwa okręgi wyborcze – 22. i 23.

Okręg 23 obejmuje powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, Rzeszów, Tarnobrzeg.

Okręg 22 obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki, leski, Krosno, Przemyśl.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. na terenie województwa podkarpackiego (okręgi wyborcze nr 22 i 23) zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (63.36% w okr. 22 i 62.38% w okręgu 23), Koalicja Obywatelska zdobyła 15.94% i 14.39%, PSL – 7.85% i 7.79%, Konfederacja – 6.81% i 8.25%, a Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6.04% i 6.59%.

Jak Podkarpacie zagłosowałoby dzisiaj? Kto zwycięży na podkarpaciu?

Jak, po 8 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, zagłosują mieszkańcy Podkarpacia? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie i wskazania na którą partię oddasz głos w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 2023?
113 głosów

Wyniki ankiety opublikujemy w osobnym artykule.

Poprzedni artykułStanisław Kruczek na obchodach Dnia Niepodległości Izraela
Następny artykułNiespodziewany podarunek. Dom Dziecka pod Krosnem otrzymał skrzynię pieniędzy i słodyczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!