26 maja Polacy wybiorą europosłów, którzy będą reprezentować nasz kraj w Parlamencie Europejskim. Państwowa Komisja Wyborcza zaprezentowała pełną listę kandydatów z Podkarpacia.

Z Podkarpacia, będącego okręgiem wyborczym nr 9 wystartuje 7 komitetów, w tym 6 ogólnopolskich. W piątek 26 kwietnia odbyło się losowanie list wyborczych poszczególnych komitetów.

Poniżej prezentujemy listy i nazwiska kandydatów do PE z Podkarpacia:

Lista nr 1 KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

  1. BRAUN Grzegorz
  2. BUCZEK Tomasz
  3. BAŃKA Damian
  4. WOLSKA Violetta
  5. SOWIŃSKI Wiesław
  6. ZAJĄC Monika
  7. KARDASIŃSKA Marzena
  8. PROĆ Tomasz
  9. ZAPAŁOWSKI Andrzej
  10. KORWIN-MIKKE Dominika

Lista nr 2 KWW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

  1. SKIBA Anna
  2. JURZYSTA Marcin
  3. OLEKSAK Tomasz
  4. KWOLEK Katarzyna
  5. KRUKAR Radosław
  6. GRYCH-BOCHYŃSKA Urszula
  7. FIC Patryk
  8. PROKOPSKA Joanna
  9. TERSZKIEWICZ Grzegorz
  10. SKRZYSIŃSKI Gniewomir

Lista nr 3 KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

  1. SIEKIERSKI Czesław
  2. SKOWROŃSKA Krystyna
  3. USTROBIŃSKI Marek
  4. JÓZEFOWICZ Maciej
  5. FRYDRYCH Joanna
  6. BUTRYN Renata
  7. RZĄSA Marek
  8. SZKOŁA Józef
  9. ZYCH Barbara
  10. ŁUKACIJEWSKA Elżbieta

Lista nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. PORĘBA Tomasz
  2. RZOŃCA Bogdan
  3. LENIART Ewa
  4. PILCH Piotr
  5. WRÓBLEWSKA Krystyna
  6. GOŁOJUCH Kazimierz
  7. PAMUŁA Teresa
  8. KRUCZEK Stanisław
  9. KUROWSKA Maria
  10. SAGATOWSKA Janina

Lista nr 5 KKW LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM UNIA PRACY RSS

  1. WISZ Elżbieta
  2. PRENETA Paweł
  3. ITNER Agnieszka
  4. JASIŃSKI Krzystof
  5. OŻÓG Barbara
  6. PACIOCH Hubert
  7. JUKOWICKA Zuzanna
  8. GAWRON Jakub
  9. RŻANY Monika
  10. TUROŃ Arkadiusz

Lista nr 6 KWW KUKIZ’15

  1. BOBOLA Alicja
  2. MASŁOWSKI Maciej
  3. HELNARSKI Paweł
  4. BARSZCZAK Bartłomiej
  5. BIALIC Dariusz
  6. NYCZ Ewelina
  7. SABAT Joanna
  8. WIKTOR Szczepan
  9. KUCAB Konrad
  10. TARGAŃSKA Magdalena

Lista nr 9 KKW POLEXIT – KOALICJA

  1. RYKAŁA Grzegorz
  2. ŻÓŁTEK Monika
  3. KOTYLAK Piotr
  4. MICHNO Aneta
  5. CZARNEK Marcin
  6. WIESZCZEK Magdalena
  7. DŁUGOSZ Michał
  8. SZATAN Magdalena