Strona główna RZESZÓW Wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu

Wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu

0

Dzisiaj miało miejsce uroczyste przekazanie wsparcia dla jednostek OSP z powiatu rzeszowskiego. Jednostki otrzymały wsparcie w ramach programu „Mały Strażak”.


W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość podpisania i przekazania umów na wsparcie zadania realizowanego w ramach  ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych.Program ten umożliwia umożliwia dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia. Środki z programu „Mały Strażak” w wysokości 747 tys. zł trafiły do 52 jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego.
Bardzo często to właśnie Wy, strażacy ochotnicy, docieracie na miejsca zdarzenia jako pierwsi i rozpoczynacie akcję ratunkową. Jestem przekonana, że dofinasowanie, które dziś trafia w Wasze ręce usprawni działania niosące pomoc i ratunek okolicznym mieszkańcom. Niech będzie jak najlepiej wykorzystane i niech służy Wam podczas akcji ratowniczych i pozwala szczęśliwie wrócić do domu- mówiła Wojewoda Ewa Leniart
Wojewoda podkreśliła również ogromne wsparcie strażaków podczas tegorocznej akcji przeciwpowodziowej. Podziękowała za zaangażowanie sił i środków oraz pracę włożoną w usuwanie skutków powodzi.