Strona główna DĘBICA Wsiadł za kółko, mimo, że wcześniej pił alkohol

Wsiadł za kółko, mimo, że wcześniej pił alkohol

0
Reklama

Dębiccy policjanci na bieżąco przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości, zarówno rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Wczoraj funkcjonariusze dębickiej drogówki z grupy „SPEED” zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się usiąść za kierownicą pojadzdu po wypiciu alkoholu.

Kierujący fordem został zatrzymany do kontroli drogowej w Dębicy, na Al. Jana Pawła II, około godz. 11. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec miejscowości Mała miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, ponadto nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mieszkaniec Małej otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz 7 punktów karnych. 

Reklama

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!