Strona główna TARNOBRZEG Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał sądowy zakaz

Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał sądowy zakaz

0
Reklama

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który kierował oplem, mimo że nie posiada uprawnień. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2025 roku.

Coraz częściej policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi pomimo sądowego zakazu ich prowadzenia.

Reklama

Taka sytuacja miała miejsce wczoraj po godz. 18, na drodze w miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce. Dzielnicowy pełniący służbę w tym rejonie, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla. Okazało się, że 28-letni mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy, a mimo to kierował swoim autem.

Podczas sprawdzenia okazało się, że 28-latek posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, który obowiązywał go do lutego 2025 roku.

Za popełnione przestępstwo mieszkaniec gminy Gorzyce, odpowie przed sądem.

Pamiętajmy:

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że zgodnie z art. 244 kodeksu karnego kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem. W takim przypadku Sąd może, także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!