Strona główna WIADOMOŚCI Od września nowy rozkład PKP. Sprawdzamy utrudnienia i zmiany

Od września nowy rozkład PKP. Sprawdzamy utrudnienia i zmiany

0
Reklama

2 września br. weszła w życie korekta rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 20 października. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.


Od dnia 2 września br. za odwołane pociągi na odcinku Kraśnik – Zaklików – Kraśnik  wprowadzona będzie autobusowa komunikacja zastępcza BUS. Ze względu na przedłużające się prace remontowe na stacji Kraśnik od dnia 2 do 12 września br. operatywnie zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza również na odcinku Wilkołaz – Kraśnik – Wilkołaz.
Prace modernizacyjne poskutkują wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za pociąg TLK Połoniny na odcinku Przeworsk – Tarnobrzeg – Przeworsk w okresie od 3 września do 20 października.
Od 3 września do 15 października z powodu przerwy w ruchu na linii kolejowej zostanie wprowadzona ZKA za pociągi TLK Malinowski i TLK Karpaty. Pociągi TLK Małopolska i TLK Karpaty do stacji Jasło i  Zagórz pojadą zmienioną trasą przez Rzeszów.
Inwestycje realizowane w obrębie węzła krakowskiego i związane z nimi zamknięcia torów wpływają na kursowanie pociągów PKP Intercity.
Zawieszone zostało kursowanie pociągów:

  • IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10 w dni robocze)
  • TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 2.09 – 16.10)
  • EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10
    w dni robocze)
  • TLK Galicja relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław
Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Spędź aktywny weekend w G2A Arena!
Następny artykułKrosno: Biegacze Krosno Glass wygrali Business Run 2018 w Warszawie