Strona główna WIADOMOŚCI Wręczono nagrody samorządowcom

Wręczono nagrody samorządowcom

0
Reklama

Wydarzenie po raz kolejny zorganizowały wspólnie Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Centrum Promocji Biznesu. Było ono częścią gali, wieńczącej kadencję samorządową 2018-2024 i odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Ta kadencja to nie był łatwy czas. Nie brakowało w niej wyzwań i trudności, musieliśmy nauczyć się funkcjonować w sytuacji pandemii oraz wobec ogromu napływu uchodźców wojennych z Ukrainy. Ale podołaliśmy wyzwaniom i możemy być dumni, że mimo tak nieprzewidywalnych przeszkód zrealizowaliśmy z sukcesem zamierzone cele – mówił marszałek Władysław Ortyl, zaznaczając, że długość trwania kadencji, bo aż pięć i pół roku była szansą na doprowadzenia do finału wielu ważnych inwestycji. 

Marszałek Władysław Ortyl wraz z kuratorem konkursu Pawłem Zającemz Centrum Promocji Biznesu wręczyli nagrody samorządowcom. Zwycięzcy zostaliwyłonieni po ocenie w dwóch etapach konkursu. Ocenie podlegały materialnei niematerialne osiągniecia uczestników zmagań. W pierwszym etapie komisja kwalifikacyjna nominowała do nagrody po pięć kandydatur w każdej z trzech kategorii. W drugim etapie nominaci przedstawiani zostali kapitule, która ostatecznie zatwierdziła listę laureatów i wyróżnionych.

Reklama

Jako wójt kadencji nagrodzony został wójt Tryńczy Ryszard Jędruch, w kategorii prezydent/burmistrz  zwyciężył burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol. W kategorii starostów- starostą kadencji został Robert Bednarz – starosta niżański. 

Przyznane zostały także nagrody specjalne. Gminą przyjazną przedsiębiorcom została Stalowa Wola, za dobre miejsce zamieszkania uznano Boguchwałę, w kategorii ekologiczna gmina wygrała Rakszawa, a za samorządy z najważniejszymi inwestycjami w kadencji 2018-2023 uznano miasto Mielec i gminę Haczów oraz powiat dębicki. Zwycięzca w kategorii rewitalizacja kadencji 2018-2023 to gmina Olszanica, a samorząd przyjazny energii to Besko. Za wkład w rozwój sportu, turystyki i rekreacji nagrodzono Łańcut, a za dbałość o dziedzictwo kulturowe – Świlczę. Samorządem przyjaznym rodzinie została gmina Dębica, a za opiekę wczesnorozwojową i senioralną nagrodzono Gać.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!