Strona główna POLITYKA Wprowadzono stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

Wprowadzono stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

0
Reklama

Na wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii. W związku z tym przedłużono zamknięcie wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocnych.


Premier zapewniał, że przygotowany pakiet gospodarczy ma umożliwić przejście przez ten trudny czas możliwie jak najbardziej łagodnie. Szef rządu poinformował również o zaostrzeniu kar za złamanie zasad kwarantanny. Wzrosną z 5 do 30 tys. zł. Ostrzegał, że złamanie kwarantanny może doprowadzić kogoś do utraty życia. Zaznaczył, że w ciągu kilku dni spodziewa się nawet 10 tysięcy zachorowań.

ReklamaPodczas konferencji wystąpili również Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Minister zdrowia powiedział, że liczba przypadków koronawirusa w Polsce przekroczyła 400, co upoważniło go do podpisania wspólnie z szefem MSWiA rozporządzenia wprowadzającego stan epidemii.
Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej zapowiedział przedłużenie zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocnych. Od 25 marca obowiązywać będzie rozporządzenie realizowania podstawy programowej.

 

Reklama