Strona główna TARNOBRZEG Wpadli nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Byli poszukiwani przez sąd

Wpadli nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Byli poszukiwani przez sąd

0
Reklama

Policjanci pełniący służbę nad Jeziorem Tarnobrzeskim zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą pojazdu siedział 46-letni mieszkaniec Płocka, który był pijany. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pasażer pojazdu poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Obaj mieszkańcy województwa mazowieckiego zostali zatrzymani. Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, jego pasażer trafił do zakładu karnego, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W czwartek po godz. 18, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault, którym kierował 46-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Od kierowcy pojazdu mundurowi poczuli alkohol. Oświadczył stróżom prawa, że przyjechał nad jezioro razem z kolegą odpocząć. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 46-latek miał w organizmie 2,20 promila alkoholu. Dodatkowo w trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec województwa mazowieckiego posiada orzeczony przez Sąd Rejonowy w Płocku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od 2022 na okres 3 lat.

Reklama

Pasażer pojazdu, też miał kłopoty. Policjanci ustalili bowiem, że 36- letni mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Płocku miał trafić do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. 36-latek był pijany, badanie wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

46-letni kierowca renault usłyszał zarzut popełnionego przestępstwa. Jego pasażer trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące.

Pamiętajmy:

Zgodnie z art. 178a § 4 kodeksu karnego, kto popełnia przestępstwo (art. 178a§1 kk) i był już wcześniej skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Poprzedni artykułCzołowe zderzenie dwóch ciężarówek. Jedna osoba ranna
Następny artykułKolejni poszukiwani trafili w ręce policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!