Strona główna RZESZÓW Wpadł w ręce policji, gdy chciał opuścić kraj. Aresztowano go na 3...

Wpadł w ręce policji, gdy chciał opuścić kraj. Aresztowano go na 3 miesiące

0

Policjanci poszukiwali mężczyzny, podejrzanego o kradzież znacznej kwoty pieniędzy, dokumentów i kart bankomatowych, na szkodę mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Okazało się, że jest to obywatel Gruzji. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez Straż Graniczną na lotnisku w Warszawie, gdy próbował opuścić kraj. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował go na okras 3 miesięcy.

Policjanci z rzeszowskiej komendy wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło jeszcze w czerwcu, na terenie Rzeszowa. Nieznany sprawca okradł pokrzywdzonego, wykorzystując uszkodzenie jego samochodu. Jak ustalili policjanci, sprawca obserwował pokrzywdzonego, który z banku wybrał większą kwotę pieniędzy. Następnie uszkodził oponę w jego samochodzie, po czym razem z innym nieznanym mężczyzną, kierowcą seata, pojechali za pokrzywdzonym. Gdy ten zatrzymał się przed firmą, aby przepakować swoje rzeczy do drugiego samochodu, podejrzany wykorzystał okazję i dokonał kradzieży. Jego łupem padła znaczna kwota pieniędzy, dokumenty i karty bankomatowe.

Po kilku dniach, funkcjonariusze odnaleźli porzuconego pod Rzeszowem seata. Pracujący nad sprawą kryminalni, na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń, wytypowali podejrzanego – 51-letniego obywatela Gruzji. Okazało się, że mężczyzna był już zatrzymywany za podobne kradzieże.

Poszukiwany 51-latek wpadł w ubiegłą środę. Został zatrzymany na lotnisku w Warszawie przez Straż Graniczną, a następnie przewieziony do Rzeszowa. Materiały w tej sprawie, policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzut kradzieży mienia znacznej wartości, posłużenia się cudzym dokumentem i niszczenia dokumentów. Skierował również wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 51-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Policjanci pracują nad ustaleniem drugiego mężczyzny, który mógł mieć związek z kradzieżą.
 

Poprzedni artykułŁania wpadła pod koła, przebiła szybę. Kierowca został ranny
Następny artykułBezpodstawnie wezwał policję. Chciał, by odwieziono jego kolegę po libacji
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here