Strona główna WIADOMOŚCI WORD-y protestują. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

WORD-y protestują. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

0

8 sierpnia protest wznowili egzaminatorzy z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. W poniedziałek do pracy nie stawili się egzaminatorzy z WORD-ów w Krośnie, Tarnobrzegu i Rzeszowie. PAP podała, że w WORD-zie w Krośnie w pracy nie pojawiło się aż 20 egzaminatorów, którzy znaleźli się albo na zwolnieniu lekarskim, albo urlopie. Odwołano niemal wszystkie teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy.

PAP podała, że w Rzeszowie z 18 egzaminatorów, tylko 6 przyszło do pracy. Z pozostałych część skorzystało ze zwolnień lekarskich lub urlopów na żądanie, a część jest na zaplanowanych urlopach.

W Tarnobrzegu pojawiło się tylko trzech. W Przemyślu protest nie rozpoczął się, pracownicy normalnie pojawili się w pracy.

Na stronie Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów czytamy:

To oddolna inicjatywa egzaminatorów, których frustracja i oburzenie sięga zenitu. Kolejne postulaty, wnioski, prośby pozostają bez echa ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Nie da się, to nieodpowiednia chwila na zmiany, nie ma w planie takich zmian, no wiecie – wybory idą – trzeba się powstrzymać od takich działań – to niekończąca się tyrada Ministra i jego zastępców. A system egzaminowania w swojej prawie niezmienionej formie trwa już od ponad 30 lat. Dziesiątki błędów w aktach prawnych, przestarzałość, a nawet archaiczna forma egzaminowania, stawianie na kontrolę i brak zaufania wobec egzaminatorów a nie na racjonalne, nowoczesne zmiany w systemie. To tylko nieliczne zarzuty, które zawarte są w postulatach egzaminatorów.

Postulaty:

  1. Chcemy pełnej niezależności i obiektywności decyzji egzaminatora dotyczącej wyniku egzaminu.
  2. Chcemy zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  3. Chcemy zmiany systemu i poziomu wynagradzania osób realizujących zadania w zakresie zawodu egzaminatora.
  4. Chcemy zmiany w systemie koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.
Poprzedni artykułTragedia nad Soliną. 25-latek skoczył z zapory
Następny artykułDebatowali o aktualności myśli narodowej
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj