Strona główna KOLBUSZOWA Wola Raniżowska: Właściciel utrudniał w gaszeniu pożaru garażu

Wola Raniżowska: Właściciel utrudniał w gaszeniu pożaru garażu

0

Kolbuszowscy policjanci interweniowali wobec mieszkańca Woli Raniżowskiej, który utrudniał akcje gaśniczą palącego się garażu. Ujawniono, że na posesji mężczyzny dochodzi do kradzieży prądu, dodatkowo policjanci zabezpieczyli m.in. nielegalne wyroby tytoniowe, amunicję i przedmioty przypominające broń. W sprawie trwają dalsze czynności.


W piątek rano, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał informację o pożarze jednego z budynków w Woli Raniżowskiej. O zdarzeniu powiadomił mieszkający obok mężczyzna, który zauważył wydobywający się z garażu dym. Strażacy prosili o wsparcie, ponieważ właściciel posesji, na terenie której doszło do pożaru, utrudniał akcję gaśniczą, wchodząc do płonącego garażu.
Policjanci wylegitymowali 59-letniego mężczyznę. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, częściowemu spaleniu uległy znajdujące się wewnątrz sprzęty. Ponieważ pomimo odcięcia prądu, nadal stwierdzono w budynku pobór energii, na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, którego pracownicy stwierdzili, że na terenie posesji prawdopodobnie dochodzi do nielegalnego poboru prądu. Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży energii elektrycznej.
Na miejscu pracowali policjanci z wydziału kryminalnego wraz z technikiem kryminalistyki. W trakcie wykonywanych czynności na posesji 59-latka, policjanci zabezpieczyli dwa przedmioty przypominające broń KBKS, amunicję, urządzenie służące do produkcji alkoholu, wyroby alkoholowe oraz krajankę tytoniową.
W sprawie trwają dalsze czynności. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności nielegalnego poboru prądu, a zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowym oględzinom.
Za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawiania wolności.
źr. KPP Kolbuszowa

Poprzedni artykułOrzechówka, Brzozów: W studni znaleziono ciało kobiety
Następny artykułRzeszów: Przegrupowanie żołnierzy 21 BSP. Będą utrudnienia na drodze