Ministerstwo Obrony Narodowej odwołało defiladę wojskową zaplanowaną na 15 sierpnia. Wszystko przez ryzyko zakażenia koronawirusem.

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. Tradycyjnie w stolicy odbywa się Wojskowa Defilada z pokazem sprzętu wojskowego. Niestety, w tym roku, wydarzenie zostało odwołane.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Defilada została odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem.Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – poinformował we wtorek resort.  Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem.

Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego zbiegną się ze stuleciem Bitwy Warszawskiej. 15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 r. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 r. święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

źr. MON, fot. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego