Strona główna WIADOMOŚCI Wojsko zablokuje most na Wisłoku

Wojsko zablokuje most na Wisłoku

0
Reklama

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wkrótce ćwiczyć na ulicach miasta. Batalion OT z Rzeszowa, który szkoli się do zadań w terenie zurbanizowanym, przygotowuje się do pierwszych ćwiczeń na terenie miasta.

 
Jak informuje jeden z urzędników, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – Pułkownik Arkadiusz Mikołajczyk coraz częściej mówi o szkoleniach w mieście. W Rzeszowie żołnierze mieliby szkolić się m.in w zadaniach obrony mostów lub wysadzania ich w celu spowolnienia nacierających wojsk wroga. Żeby mogło dojść do takich szkoleń potrzebne jest jednak zamknięcie jednego z mostów w Rzeszowie, czy władze miasta są na to przygotowane?
Jednostki Obrony Terytorialnej formowane od początku roku na Podkarpaciu powoli dochodzą do pełnego stanu etatowego. Wciąż szkoleni są nowi żołnierze, a chętnych do służby nie brakuje.
W sierpniu żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej poprawiali swoje wyniki w strzelaniu, a także prowadzili nocne działania, których zadaniem była umiejętność rozbijania noclegu i wart na terenie zajętym przez wroga. OT szkoliło się również przy wykorzystaniu noktowizorów, które znacznie ułatwiają dostrzeganie wroga po zmroku. We wrześniu Dowództwo OT postawiło m.in wysłać żołnierzy na 20 kilometrowy marsz z dużym plecakiem i bronią co miało na celu poprawić kondycję wśród piechurów. 
fot. Polska Zbrojna

Reklama
Poprzedni artykułLicealistka z Mielca, górą w projekcie "Młodzi dla historii"
Następny artykułRzeszów został pozbawiony delegatury ABW