Strona główna POLITYKA Wojciech Buczak kandydatem PiS na prezydenta?

Wojciech Buczak kandydatem PiS na prezydenta?

0
Reklama

Za 13 miesięcy odbędą się wybory samorządowe. Dlatego na ostatniej Radzie Miasta, klub Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował posła Wojciecha Buczaka jako kandydata partii na stanowisko prezydenta Rzeszowa. 
Spekulacje nad kandydaturą Buczaka na stanowisko prezydenta trwają od ponad roku. Wszystko zaczęło się w maju 2016 r. Wówczas marszałek podkarpacki, a zarazem szef struktur partii w regionie rzeszowskim – Władysław Ortyl – zarekomendował Buczaka, jako naturalnego kandydata na prezydenta Rzeszowa.
Mimo poparcia Ortyla i klubu w radzie miejskiej, PiS w dalszym ciągu nie może zdecydować, na kogo postawić w rywalizacji z Tadeuszem Ferencem. Sam zainteresowany do czasu decyzji struktur powiatowych partii, z rezerwą odnosi się do pomysłu. Zwłaszcza, że na giełdzie nazwisk co rusz pojawiają się nowe. Łyżkę dziegciu w sprawie ewentualnej kandydatury dołożył również Szef Zarządu Komitetu Powiatowego PiS w Rzeszowie Andrzej Szlachta. Stwierdził on, że rekomendacja Buczaka może być traktowana póki co jako pomysł a nie wiążąca decyzja.
Wojciech Buczak od 1980 roku związany jest z „Solidarnością”. W 1998 r. został przewodniczącym Zarządu Regionu związku. Był radnym i przewodniczącym sejmiku podkarpackiego, a później wicemarszałkiem z ramienia PiS. W 2015 r. zdobył mandat posła.
 

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacie: Przywracają pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Możesz im pomóc
Następny artykułOd dziś nowy rozkład jazdy PKP