Strona główna WIADOMOŚCI Wnioski na wyprawkę szkolną „dobry start” tylko elektronicznie

Wnioski na wyprawkę szkolną „dobry start” tylko elektronicznie

0

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej poinformowała, że tegoroczna edycja naboru wniosków o dofinansowanie do wyprawki szkolnej „dobry start” będzie można składać tylko elektronicznie.

Od 1 lipca rusza nabór na program „Dobry start”, tylko w formie elektronicznej – zapowiedziała.

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,5 miliona uczniów.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życiaDzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Poprzedni artykułMarsz dla życia i rodziny przeszedł przez Rzeszów [FOTO, VIDEO]
Następny artykułBudka z lodami u stóp pomnika Czynu Rewolucyjnego
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here