Strona główna RZESZÓW Włamywał się do pawilonów handlowych na placach targowych

Włamywał się do pawilonów handlowych na placach targowych

0
Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do pawilonów handlowych na placach targowych. Okazało się, że podejrzany może mieć na sumieniu kilkanaście takich przestępstw, w tym również włamań do innych placówek usługowych i nie tylko w Rzeszowie. Policjanci już przedstawili mu kilkanaście zarzutów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.


Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawcy włamań do pawilonów handlowych na placu targowym przy ul. Moniuszki. Ostatnio doszło do nich w nocy z 19 na 20 marca. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń kryminalni wytypowali podejrzewanego. To 27-letni mężczyzna bez stałego adresu zamieszkania. Policjanci ustalili, że w czwartek mężczyzna będzie przebywał w rejonie dworców i tam czekali na niego. Ich informacje potwierdziły się i na ulicy Asnyka zauważyli podejrzewanego. Podczas zatrzymania, 27-latek próbował bezskutecznie uciekać i był agresywny wobec funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.Już podczas wstępnych rozmów z kryminalnymi przyznał się do włamań przy ul. Moniuszki. Policjanci ustalili, że do mieszczących się tam pawilonów, włamywał się jeszcze na przełomie lutego i marca. Początkiem marca, 27-latek włamał się do salonu fryzjerskiego, gdzie po wybiciu szyby ukradł pieniądze, maszynki do strzyżenia i nożyczki. W ubiegłym roku włamywał się do punktów handlowych i gastronomicznych na hali targowej oraz do siedzib dwóch rzeszowskich firm. Kolejnych przestępstw, miał dokonać ostatnio w Przemyślu, włamując się m. in. do kawiarni.
Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Przesłuchali mężczyznę, który wyjaśnił, że podczas włamań kradł przede wszystkim pieniądze oraz artykuły spożywcze. Wszystkie skradzione pieniądze i artykuły przeznaczał na życie.
Śledczy przedstawili 27-latkowi już 14 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zebrane materiały przekazali następnie do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Nadzorujący postępowanie prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 27-latka aresztu tymczasowego. W piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i podejrzany kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.
Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności innych przestępstw, które mógł popełnić mężczyzna.

Reklama