Strona główna ROPCZYCE Włamali się do piwnicy i ukradli elektronarzędzia

Włamali się do piwnicy i ukradli elektronarzędzia [foto]

0
Reklama

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do jednej z piwnic bloku mieszkalnego w Sędziszowie Małopolskim. 32 i 42-latek ukradli m.in. elektronarzędzia, zabawki oraz sprzęt warsztatowy o wartości 4500 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Pod koniec września, dyżurny ropczyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic bloku mieszkalnego na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Małopolskim. Policjanci będący na miejscu ustalili, że sprawcy uszkodzili skobel zabezpieczający drzwi do pomieszczenia i weszli do środka, skąd ukradli m.in. zabawki, sprzęt warsztatowy, a także elektronarzędzia. Powstałe straty wyceniono na ponad 4500 złotych.

Reklama

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy oraz przesłuchali świadków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 32 i 42-letni mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznali. Wkrótce za popełnione czyny poniosą odpowiedzialność przed sądem. Większość skradzionych przedmiotów została odzyskana i zwrócona właścicielowi.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Reklama
Poprzedni artykułPoszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji
Następny artykułZespół kryzysowy obradował ws. napływu uchodźców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!