Strona główna HISTORIA Władze Birczy protestują przeciwko usunięciu nazwy miejscowości z tablicy pamiątkowej

Władze Birczy protestują przeciwko usunięciu nazwy miejscowości z tablicy pamiątkowej

0
Reklama

W dniu dzisiejszym ukazało się oświadczenie Wójta Gminy Bircza i Przewodniczącego Rady Gminy w Birczy w sprawie usunięcia Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola oraz Przewodniczący Rady Gminy w Birczy Wojciech Bobowski informują, iż będą protestowali przeciwko skandalicznej decyzji o usunięciu Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie ( o sprawie pisaliśmy tutaj LINK).
Władze samorządowe gminy Bircza są zbulwersowane tym niegodziwym, haniebnym i jakże skandalicznym czynem. Dziś po 99 latach od odzyskania niepodległości chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń, w tym przed walczącymi w obronie Birczy w latach 1945-1946. Dziękujemy im za ofiarę, trud i świadectwo siły, woli trwania oraz walki. Za ich duchowe dziedzictwo wiary i patriotyzmu w prowadzonych walkach o niepodległą Polskę. Tak jak mówił Marszałek Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek w teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Zatem czyniąc zadość tym słowom władze samorządowe gminy Bircza dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację”
W najbliższym czasie zostanie zwołana sesja Rady Gminy w Birczy, na której rada podejmie stanowisko w przedmiotowej sprawie, sporządzony zostanie także list mieszkańców Birczy, którzy domagają się przywrócenia pierwotnej tablicy.
Źródło: bircza.pl
Reklama
Poprzedni artykułWilki znów atakują [drastyczne zdjęcia]
Następny artykułE-papierosy zdrożeją. Rząd nakłada akcyzę na te wyroby