Strona główna JAROSŁAW Wjechał autem w ogrodzenie. Miał 3,5 promila alkoholu

Wjechał autem w ogrodzenie. Miał 3,5 promila alkoholu

0
Reklama

Blisko 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący citroenem, któremu dalszą jazdę udaremnił świadek. Wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. 49-letni mieszkaniec Jarosławia wjechał w ogrodzenie i uszkodził tuje znajdujące się przy posesji. Jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

W sobotę, po godz. 15.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który spowodował kolizję i został ujęty przez świadka. W rejon ul. Misztale w Jarosławiu natychmiast został skierowany patrol wydziału ruchu drogowego.

Reklama

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego. Z jego relacji wynikało, że kierujący citroenem próbując skręcić w ul. Społeczną, wjechał w ogrodzenie znajdujące się przy drodze, a następnie cofając, najechał na tuje znajdujące się przy posesji. Mężczyzna widząc to zdarzenie podbiegł do pojazdu, zabrał kierującemu kluczyki i natychmiast powiadomił Policję.

Od kierowcy citroena funkcjonariusze wyczuli alkohol. Dodatkowo mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi i miał bełkotliwą mowę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,36 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie mógł prowadzić samochodu, ponieważ ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

49-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał już zarzuty. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Osoby siadające za kierownicę pojazdów muszą zdawać sobie sprawę, iż nie ma zgody na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Wszystkie takie zachowania będą przez funkcjonariuszy jarosławskiej policji piętnowane a ich sprawcy zatrzymywani.   

Reklama
Poprzedni artykułDziś znów upalnie, po południu burze z gradem. RCB wysyła Alerty
Następny artykułPijani 15-latkowie pobili mężczyznę, bo nie chciał kupić im piwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj