Strona główna WIADOMOŚCI Wirusolodzy już wiedzą kiedy nastąpi początek czwartej fali wirusa

Wirusolodzy już wiedzą kiedy nastąpi początek czwartej fali wirusa

0
Reklama

Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie powiedziała, że początek czwartej fali pandemii koronawirusa czeka nas już niebawem.

Według profesor początek czwartej fali nastąpić ma w drugiej połowie sierpnia. Naukowcy są zdania, że wariant delta koronawirusa, który obecnie budzi największe obawy, jest mniej groźny dla organizmu, jednak rozprzestrzenia się dużo szybciej niż pozostałe.

Reklama

Wariant delta jest bardziej zakaźny, ponieważ ma wyższy współczynnik reprodukcji – jedna zakażona osoba może zainfekować osiem kolejnych. A one następne osiem. Szacuje się, że delta rozprzestrzenia się około 60 proc. szybciej niż wariant brytyjski – powiedziała prof. Ciesielska.

Delta ma mieć największy wpływ na południowo-wschodnią część kraju, ponieważ tam jest najmniej zaszczepionych. Według niej nie będzie ogólnopolskiego lockdownu, a regionalizacja obostrzeń. Dodatkowo Ciesielska jest zdania, że osoby niezaszczepione powinny mieć mniej przywilejów, niż osoby w pełni zaszczepione. Profesor twierdzi, że:

Uważam, że to nie jest segregacja społeczeństwa, tak sądzą tylko ci, którzy zaszczepić się nie chcą. Dlaczego osoby zaszczepione mają czuć dyskomfort czy zagrożenie w związku z przebywaniem w jednym pomieszczeniu z osobami niezaszczepionymi?.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!