Strona główna WIADOMOŚCI Wietnamczycy nielegalnie przekroczyli granice na Podkarpaciu

Wietnamczycy nielegalnie przekroczyli granice na Podkarpaciu

0

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy kolejne osoby, które w ostatnim czasie pieszo przekroczyły granicę państwa. Kilka dni wcześniej zatrzymano dwóch Marokańczyków i Turka.


29 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej pełniąc służbę na tzw. zielonej granicy zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę między Ukrainą a Polską.
Ustalono, że zatrzymani to obywatele Wietnamu: kobieta  w wieku 23 lata i dwóch mężczyzn (26 i 31 lat). Cudzoziemcy przyznali, że celem ich podróży miały być kraje Unii Europejskiej, a  za przerzut z Wietnamu do Polski, zapłacili jeszcze w swoim kraju, po 6 tys. dolarów od osoby.
Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych trójka migrantów została przekazana w drodze readmisji uproszczonej ukraińskim służbom granicznym.
Od początku bieżącego roku na granicy polsko-ukraińskiej w woj. podkarpackim Straż Graniczna zatrzymała ponad 200 nielegalnych imigrantów. Dominują  obywatele Indii, Bangladeszu, Turcji i Pakistanu
źr. BOSG

Poprzedni artykułAutosan jednak dla wojska?
Następny artykułGroźny wypadek pod Przemyślem