Strona główna KOLBUSZOWA Wielkokalibrowa amunicja z Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Wielkokalibrowa amunicja z Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

0

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. dostarczyły 6000 szt. amunicji 155 mm do samobieżnej armatohaubicy KRAB, realizując umowę z Inspektoratem Uzbrojenia.


Sześć tysięcy sztuk amunicji 155 mm bez gazogeneratora zostało dostarczone do jednego ze składów materiałowych Sił Zbrojnych RP przez Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby. Jest to realizacja tegorocznej części kilkuletniego kontraktu podpisanego z Inspektoratem Uzbrojenia. Dostarczenie kolejnych ilości przewidziane jest na lata 2021 i 2022.
„Dzięki takim kontraktom DEZAMET rozwija się i są możliwe kolejne inwestycje w nowe budynki produkcyjne, urządzenia CNC do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz wiele przyrządów kontrolno-pomiarowych poprawiających jakość i niezawodność naszych wyrobów – powiedział Prezes Zarządu Tomasz Wawrzkowicz – Od wielu lat dostarczamy naszej armii amunicję najwyższej jakości a jest ona wykorzystywana przy sprzęcie rodzimej produkcji” – dodał.Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment przeznaczony na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim amunicję dużego i średniego kalibru (artyleryjską, moździerzową i granatnikową). Firma także świadczy usługi dla rynku cywilnego w zakresie obróbki mechanicznej i galwanicznej metali. Posiada także akredytowane przez PCA laboratorium badawczo pomiarowe wykonujące badania i analizy dla wielu podmiotów z terenu podkarpacia. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody DEFENDER, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.