Strona główna POLSKA I ŚWIAT Wielkanoc z lockdownem? Są wstępne głosy ze strony rządu

Wielkanoc z lockdownem? Są wstępne głosy ze strony rządu

1070
0

Wielkanoc 2021 będziemy musieli spędzić zapewne podobnie, jak minione święta. Rząd nie planuje zdejmowania restrykcji na najważniejsze dla katolików święta.

Rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że: „Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy koronawirusa będzie coraz mniej, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak jak wcześniejsze święta Wielkiej Nocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia – zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W rozmowie w Radiu Plus rzecznik resortu zdrowia stwierdził:

Na pewno będą to jeszcze święta, które powinniśmy spędzić jedynie w gronie najbliższych osób. Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy koronawirusa będzie coraz mniej, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia. Czyli plus pięć osób spoza gospodarstwa domowego. Na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń w tym zakresie – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here