Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Widełce. Ze wstępnych okoliczności wynika, że kierowca ciężarowej scanii z naczepą zjechał do przydrożnego rowu, a następnie został przygnieciony przez naczepę załadowaną tłuczniem. W wyniku zderzenia 34-letni kierowca ciężarówki zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 16, na drodze krajowej nr 9 w Widełce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Rzeszowa kierowca ciągnika siodłowego marki Scania wraz z naczepą załadowaną tłuczniem, prawdopodobnie wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Doszło do wypięcia się naczepy, która przygniotła kabinę ciężarówki. W wyniku zdarzenia 34-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który kierował scanią, zginął.

Na miejscu wraz z prokuratorem pracowali kolbuszowscy policjanci. Przez kilka godzin trwały utrudnienia na tym odcinku drogi. Ciężarówka wraz z naczepą została zabezpieczona na policyjnym parkingu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

źr. KPP Kolbuszowa