Strona główna WIADOMOŚCI Wicepremier Morawiecki z wizytą na Podkarpaciu

Wicepremier Morawiecki z wizytą na Podkarpaciu

0
Reklama

W piątek 22 września z wizytą na Podkarpaciu przebywał wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Baranowa Sandomierskiego na  20-lecie działalności Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Wicepremier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nawiązał do słów wypowiedzianych na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy, na którym zapowiedział objęcie całej Polski jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną. Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną wicepremier wyróżnił jako dobry przykład tego, jak skutecznie przyciągać firmy i tworzyć nowe miejsca pracy. Wicepremier podkreślił także, że ekonomiczny rozwój Polski jest racją stanu rządu który reprezentuje, a żeby Polska się rozwijała ekonomicznie i przyciągała nowych inwestorów niezbędny jest stały rozwój infrastruktury – w tym infrastruktury drogowe, kolejowej i telekomunikacyjnej.
W trakcie spotkania głos zabrał również marszałek  województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który podziękował za wsparcie które otrzymało województwo podkarpackie oraz prezes Agencji Przemysłu S. A. Marcin Chłudziński. Na koniec tej części uroczystości wręczone zostały przedsiębiorcom strefy okolicznościowe statuetki, jak również zaprezentowano osiągnięcia 20 lat TSSE.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych takich stref w Polsce.  Funkcjonuje w niej 130 przedsiębiorstw z różnych branż, a zatrudnienie znajduje w strefie ponad 24 tysiące osób. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Europark Wisłosan została otwarta 10 września 1997 roku. W trakcie dwudziestu lat działalności powstały 22 podstrefy, które zlokalizowane są w sześciu województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i dolnośląskim.

Reklama

źr.: PUW 

Reklama
Poprzedni artykułAsseco Resovia Rzeszów zaprezentowała drużynę
Następny artykułAutomaty na butelki, w Polsce od przyszłego roku?