Przez ostatnie przez region ponownie przeszły liczne wichury, spowodowane orkanem Eunice, który występując na Zachodzie Europy dał się odczuć nawet na Podkarpaciu.
Wiatr wyrządził wiele szkód: niszczył drzewa, łamał gałęzie i przewody elektryczne. Wiele dachów zostało zniszczonych i naderwanych. Wśród budynków, które ucierpiały wskutek wichur znalazł się dach kościoła w Tyrawie Wołoskiej.
O akcji zabezpieczenia pokrycia dachowego na swoim facebooku poinformowali druhowie z OSP Tyrawa Wołoska:
17.02.2022 r. godz. 17,50 ALARM !!! – ” Tyrawa Wołoska – oderwane obróbki blacharskie na Kościele, stwarzają niebezpieczeństwo dla osób idących do Kościoła i przechodzących obok”. Wyjazd zastępów o godz. 17.53. Zabezpieczamy teren i czekamy na wysięgnik, który kończy usuwanie skutków wichury w Sanoku. Po przymocowaniu blach wracamy do remizy o godz. 19.10.