Strona główna STALOWA WOLA Wiadomo kto będzie wykonawcą nowego mostu na Sanie w Stalowej Woli

Wiadomo kto będzie wykonawcą nowego mostu na Sanie w Stalowej Woli

0
Reklama

3 sierpnia 2023 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wykonawcę budowy nowego, trzeciego mostu na rzece San w Stalowej Woli. Most wybuduje za kwotę 377 516 678,41 zł firma STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska nr 10, 05-800 Pruszków.  

25 czerwca 2023 roku wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał pozytywną decyzję na dofinansowanie tego zadania kwotą 302 mln zł, co stanowi 80 % wartości całej inwestycji. Środki pochodzą z rządowego Programu „Mosty dla Regionów”.

Reklama

 – To wspaniała informacja dla Mieszkańców Stalowej Woli, gminy Pysznica, gminy Radomyśl nad Sanem, gminy Zaklików i tych wszystkich, którzy na co dzień przekraczają rzekę San. Ostatnie lata bardzo dynamicznego rozwoju naszego regionu spowodowały bardzo duże obciążenie obecnych przepraw mostowych. Od lat pokazujemy, że realizowanie dużych i małych projektów infrastrukturalnych, które docelowo zbudują modelowy system drogowy w Stalowej Woli i regionie wymaga pomysłu, dobrej woli, wielkiego zaangażowania zespołu ludzi, którzy chcą te wielkie plany wypełniać oraz umiejętności korzystania z dostępnych narzędzi finansowania. Kiedy w 2019 roku komunikowaliśmy, że powstanie trzeci most na rzece San nie brakowało krytycznych głosów i niedowierzania. Jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości skutecznie realizuje zadania, które od lat były jedynie w sferze marzeń lokalnych społeczności. Budowa tego bardzo potrzebnego mostu uzupełnia cały system spójnej komunikacji drogowej, którą realizujemy od lat. Jest to także wypełnienie obietnicy złożonej Mieszkańcom, dla których pozyskujemy rekordowe środki, na które zasługują. Serdecznie dziękuję senator Janinie Sagatowskiej, wiceministrowi Rafałowi Weberowi oraz marszałkowi województwa podkarpackiego Władysławowi Ortylowi za nieocenione zaangażowanie w budowę nowego mostu oraz we wszystkie inwestycje, które są realizowane w Stalowej Woli. Dziękuję także Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamili Piech, która głosowała za zabezpieczeniem środków na budowę nowego mostu. Spośród dwóch radnych, których Stalowa Wola ma w sejmiku województwa podkarpackiego, za tą decyzją głosowała tylko Pani Radna. Nowy most na Sanie będzie nowym symbolem architektonicznym Stalowej Woli. Konstrukcja mostu wantowego zawieszonego na dwóch pylonach i rozciągnięte stalowe cięgna pomiędzy nimi, będą tworzyły wizerunek nowoczesnego, pięknego miasta i istotną bramę wjazdową – powiedział prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.  

– Minister Andrzej Adamczyk zatwierdził w czerwcu listę zadań, które w roku 2023 uzyskają dofinansowanie w ramach programu „Mosty dla regionów”. Jednym z tych zadań, które będzie dofinansowane w fazie budowlanej jest powstanie nowego mostu na rzece San, który połączy Stalową Wolę z gminą Pysznica, Radomyśl nad Sanem i Zaklików. Kwota, która zostaje przyznana na tę inwestycję, to ponad 302 mln zł. Środki te, które stanowią 80 % wartości całego zadania rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekazuje inwestorowi, którym jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Łączny koszt budowy nowego mostu wyniesie ponad 377 mln zł. Ten most otworzy nowe możliwości komunikacyjne i będzie bardzo szeroko otwartym „oknem na świat”, ponieważ będzie bezpośrednio komunikował cały region z drogą szybkiego ruchu S74. Realizujemy modelowy układ komunikacyjny, który otworzy transportowo, gospodarczo i społecznie cały region – zaznaczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 

Nowy most w Stalowej Woli, to największa w historii inwestycja Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i pod wieloma względami rekordowy obiekt. Długość mostu wyniesie 1760 metrów i będzie to najdłuższy most na podkarpaciu w sieci dróg wojewódzkich. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a nową przeprawą przez San przejedziemy już w 2026 roku. 

źr. Stalowa Wola

Poprzedni artykułPolicyjny dozór i zakaz opuszczania kraju za posiadanie narkotyków
Następny artykułLuksusowy mercedes miał trafić do…Afryki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!