Strona główna JAROSŁAW Weszli w link i stracili oszczędności

Weszli w link i stracili oszczędności

0
Reklama

Cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują media społecznościowe do swoich celów. Konto 49-latka na jednym z portali społecznościowych, zostało przejęte przez nieuprawnioną osobę. Z profilu mężczyzny zostało wysyłane nieprawdziwe ogłoszenie na grupie sprzedażowej, o oddaniu za darmo traktorka dziecięcego. 37-latka i 32-latek zainteresowani ofertą, weszli w przesłanego linka tytułem „opłaty za kuriera”. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do ich kont bankowych, a kupujący stracili swoje oszczędności.

Wczoraj do dyżurnego jarosławskiej jednostki zgłosił się 49-letni mieszkaniec Jarosławia, który zawiadomił o przejęciu jego konta społecznościowego oraz poczty elektronicznej, przez nieuprawnioną osobę. Mężczyzna oświadczył, że z jego „przejętego” profilu wstawiane są wiadomości w grupach sprzedażowych.

Reklama

Tego samego dnia policjanci otrzymali dwa zgłoszenia od osób pokrzywdzonych, które dotyczyły oferty o oddaniu za darmo traktorka dziecięcego. Jak się okazało przedmiot ten został wystawiony z przejętego konta 49-latka. Zainteresowani ogłoszeniem, 37-letnia mieszkanka gminy Radymno i 32-letni mieszkaniec gminy Jarosław, nawiązali kontakt z osobą sprzedającą za pomocą komunikatora. Następnie został im przesłany link, za pośrednictwem którego pokrzywdzeni mieli zapłacić jedynie 13 zł, tytułem opłaty za kuriera.

Kupujący kliknęli w przesłany link, prowadzący do strony, na której wybrali swój bank i niczego nie podejrzewając, na fałszywej stronie banku, zalogowali się do swoich rachunków bankowych i zaakceptowali kwoty przelewów. W ten sposób kobieta straciła 600 zł, a mężczyzna ponad 1000 zł.

Reklama
Poprzedni artykułWyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku w Gwizdaju [foto]
Następny artykułZatrzymali kompletnie pijanego kierowcę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!