Strona główna BRZOZÓW Wesoła, Brzozów: Pijany kierowca wjechał do rzeki

Wesoła, Brzozów: Pijany kierowca wjechał do rzeki

0

O wielkim szczęściu mogą mówić uczestnicy niedzielnego zdarzenia w Wesołej. Kierowca daewoo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rzeki. Był pijany. Pasażer wydostał się z pojazdu. Natomiast kierowca został w nim uwięziony i gdyby nie szybka pomoc służb ratowniczych, mogłoby dojść do tragedii.

Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce natychmiast przystąpiły do ratowania uwięzionego w pojeździe kierowcy. Akcja była prowadzona bardzo dynamicznie i praktycznie odbywała się pod wodą, gdyż samochód stopniowo zanurzał się.
Dopiero po przeprowadzeniu akcji ratowniczej było możliwe wykonanie dalszych czynności przez policjantów. Uczestnikami tego zdarzenia okazali się dwaj mieszkańcy gminy Nozdrzec w wieku 25 i 37 lat. Obaj byli pijani. Alkomat wskazał u 25-latka dwa promile, a u 37-latka promil. W chwili zdarzenia samochodem kierował młodszy z nich.
Mężczyznom nic poważnego się nie stało. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu można było przeprowadzić z nimi dalsze czynności procesowe. 25-latek już usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przewożonemu pasażerowi.
Prowadzone w tej sprawie postępowanie wykaże, jakie były przyczyny tego zdarzenia.
źr. KPP Brzozów

Poprzedni artykułWybory 2018: Nieoficjalne wyniki w województwie
Następny artykułKolbuszowa: Uszkodził motocykl przez kurę