Strona główna TURYSTYKA Wenecja i Burgas nowościami w sezonie letnim z lotniska w Jasionce

Wenecja i Burgas nowościami w sezonie letnim z lotniska w Jasionce

0
Reklama

13 państw, 22 miasta i przeszło 80 rotacji tygodniowo – tak wygląda w sezonie letnim siatka połączeń z portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Nowością – wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

– Z oczywistych powodów nie polecimy w tym roku z Rzeszowa do Odessy, ale mam przyjemność poinformować, że w tym sezonie wakacyjnym LOT uruchomi połączenie do Wenecji – zapowiedział prezes Adam Hamryszczak. Połączenia z miastem zakochanych odbywać się będą w niedzielę, pierwsza rotacja 12 czerwca.

Reklama

Już od 7 maja z Jasionki będzie można polecieć, podobnie jak w ostatnich dwóch sezonach, LOT-em do Gdańska.

To sprawdzona destynacja, którą podczas pandemii mieszkańcy nie tylko naszego regionu chętnie wybierali na czas urlopu – opowiadał prezes lotniska. Do Trójmiasta można będzie podróżować dwa razy w tygodniu – w środy i soboty.

Te trasy uzupełniają ofertę LOT-u, w której znalazły się wcześniej krajowe trasy do Olsztyna i Warszawy, gdzie zwiększono liczbę rotacji do czterech na dzień, a także sprawdzoną wakacyjną destynację do chorwackiego Zadaru.

Nie zapomniano też o połączeniu do amerykańskiego Newark.

– Jesteśmy jedynym regionalnym lotniskiem do miliona pasażerów w Europie, z którego operują regularne loty transatlantyckie – przypomniał Adam Hamryszczak.

Burgas tym razem z Wizz Air

Prezes dodawał: – Nie tylko LOT rozwija swoją siatkę połączeń. Słoneczny Brzeg w Bułgarii to pewniak w naszej ofercie, od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów z południowej Polski, więc liczymy na duże obłożenie na tym kierunku. Lataliśmy już tam z innymi przewoźnikami, z LOT-em i Ryanairem, a teraz od czerwca tę trasę obsługiwał będzie Wizz Air.

Loty różowo-białymi Airbusami do Burgas odbywać się będą od w czwartki i niedziele, start 19 czerwca.

– Z pewnością wielu pasażerów skorzysta również z lotów Wizzaira do Oslo, Eindhoven i Londynu Luton, które również są oferowane w naszym letnim rozkładzie lotów – wspomniał prezes portu lotniczego w Jasionce.

Ryanair rządzi na Wyspach

Wciąż jednym z największych operatorów podrzeszowskiego lotniska jest Ryanair.

– Irlandzki przewoźnik od lat nie zawodzi naszych pasażerów na trasach do Wielkiej Brytanii i Irlandii – podkreślał prezes.

W 2022 roku z Jasionki można latać Boeingami 737 tych tanich linii do Londynu: Luton i Stansted oraz Bristolu, Dublina, East Midlands i Manchesteru.

Sprawdzone kierunki w czarterach

Rzeszowskie lotnisko stawia mocno na dedykowane loty wakacyjne.

– Lista takich destynacji cały czas się krystalizuje i myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie w Hiszpanii, Grecji, Turcji, Albanii lub Bułgarii – podkreślał Adam Hamryszczak.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!