Wakacyjne weekendy obfitują w wiele atrakcyjnych wydarzeń. Nie inaczej będzie w ostatni weekend lipca. Sprawdź co się będzie działo w ciągu nadchodzących dni na Podkarpaciu.

Festiwal Dziedzictwa Kresów

Festiwal Dziedzictwa Kresów rozpocznie się już jutro i potrwa aż do niedzieli 5 sierpnia. Wydarzenia odbędą się m.in. w Lubaczowie, Jarosławiu i Rzeszowie. Podczas trwania Festiwalu odbędzie się wiele ciekawych i wartościowych wydarzeń: Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych, Ogólnopolskie Spotkanie Ormian, Kresowa Msza Św, Forum Polacy na Wschodzie, Oratorium Wołyńskie „Kres Kresów” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. Pełny program Festiwalu TUTAJ.

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu

Wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 lipca. Podkarpackie Pokazy Lotnicze organizowane już po raz czwarty mają na celu uczczenie w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości i polskiego lotnictwa oraz 80-lecie przemysłu lotniczego w Mielcu. Na mieleckim niebie będzie można zobaczyć wiele ciekawych maszyn, wybitnych pilotów i zespołów akrobatycznych. Nie zabraknie też wystawy statycznej. Wieczorem odbędą się koncerty. Na scenie pojawią się Maryla Rodowicz i Dawid Kwiatkowski. Pełny program Pokazów TUTAJ.

WJAZD KRÓLA 2018


28-29 lipca 2018 do Krosna zawita Jadwiga Andegaweńska! To już trzecia edycja “Wjazdu Króla”. Do tej pory dwukrotnie przybliżono przyjazd do Krosna Króla Jana Kazimierza. Tym razem, zgodnie z decyzja mieszkańców, “miasto szkła” odwiedzi Królowa Jadwiga. Więcej szczegółów w wydarzeniu.

III Jarmark Podziwerzyniecki

W sobotę 28 lipca w Łańcucie o godz. 15.00 rozpocznie się “III Jarmark Podziwerzyniecki”. Jest to impreza cykliczna w programie tradycyjny jarmark rodzinny, liczne atrakcje muzyczne, konkursy, plac zabaw, występy artystyczne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny „Kapela Górole” promujący muzykę folkową inspirowaną podhalańską tradycją. Na koniec pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

II Bieszczadzkie Rockowisko w Cisnej

„Kobranocka”, „Perfect”, i „Dżem” – będą gwiazdami tegorocznego II Rock Festiwalu w Dołżycy. Promocyjne karnety na II Bieszczadzkie Rockowisko można zamówić pod nr tel: 535 376 232 oraz 508 166 411. (skuprunalesnego.pl/)

Obiecany harmonogram koncertów 🙂 Koncert Kobranocka w czwartek jest w Karczma Skup Runa Leśnego/ Koncerty w piątek i sobota są na scenie plenerowej.

Opublikowany przez Rock Festiwal w Bieszczadach Niedziela, 22 lipca 2018