Strona główna STALOWA WOLA Wbiegli na komendę z dławiącym się noworodkiem

Wbiegli na komendę z dławiącym się noworodkiem

0
Reklama

Wczoraj po godzinie 21, do stalowowolskiej komendy wbiegła roztrzęsiona kobieta z noworodkiem na rękach. Dziecko dławiło się, miało trudności z oddychaniem i widocznie zasinioną twarz. Rodzice przekazali, że córeczka najprawdopodobniej zakrztusiła się pokarmem i widząc, że traci funkcje życiowe, przybiegli do komendy prosząc o pomoc.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Dyżurni powiadomili zespół ratownictwa medycznego, a pełniący tego dnia dyżur, policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego, st. asp. Marcin Gomułczak, rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. Ułożył dziecko na przedramieniu, stabilizując jednocześnie głowę twarzą zwróconą ku dołowi, a następnie wykonał uderzenia między łopatkami. Wielokrotne powtórzenie tej czynności spowodowało, że trzytygodniowe niemowlę odzyskało prawidłowy oddech. Chwilę później na miejscu pojawili się ratownicy medyczni. Dziewczynka wraz z rodzicami została przewieziona do szpitala.

Reklama

Policjant, który podjął czynności ratunkowe wobec noworodka doskonale wiedział co ma robić, ponieważ posiada tytuł ratownika z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Reklama
Poprzedni artykułTragedia na budowie. 44-latek przysypany ziemią
Następny artykułZatrzymano parę, która zbierała grzyby. Nie były one zwyczajne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!