Strona główna WIADOMOŚCI Walizki pełne mrożonego mięsa

Walizki pełne mrożonego mięsa

0
Reklama
  • Ponad 115 kg produktów pochodzenia zwierzęcego, objętych zakazem przywozu, zatrzymali od początku roku funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej na lotniczym przejściu granicznym Rzeszów- Jasionka.
  • Rekordzista w swym bagażu miał ponad 62 kg mięsa.

Podczas przekraczania granic zewnętrznych UE lub strefy Schengen należy zwrócić uwagę nie tylko na wartość przewożonych przedmiotów ( podróżując transportem lądowym zgłoś towary powyżej 300 euro, a drogą lotniczą lub morską powyżej 430 euro),  ale także sprawdzić normy ilościowe przewożonych wyrobów akcyzowych ( papierosy, alkohol), które różnią się w zależności od środka transportu.

Pamiętać należy także, że żywność pochodzenia zwierzęcego (np. wyroby mięsne i wyroby zawierające mleko) podlega szczególnym ograniczeniom, a w przypadku ruchu podróżnych takiej żywności nie można przywozić.
Podróżni przywożący ze sobą produkty mięsne i mleczarskie, zobowiązani są do umieszczenia ich w specjalnych pojemnikach, znajdujących się na przejściach granicznych. Wyjątkiem jest żywność dla niemowląt i produkty spożywcze używane ze względów zdrowotnych.

Reklama

Do tego zakazu nie zastosował się jeden z pasażerów przylatujących z Londynu do Polski. Podczas kontroli walizek należących do 40- letniego mężczyzny, funkcjonariusze Oddziału Celnego Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka wykryli ponad 62 kg mrożonego mięsa. Pasażer ukarany został mandatem w wysokości 1 000 zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!