Strona główna RZESZÓW Walizka pełna mięsa. Podróżny przyleciał z nią z USA

Walizka pełna mięsa. Podróżny przyleciał z nią z USA

0
Reklama
  • Ponad 170 kg produktów mięsnych objętych zakazem przywozu zatrzymali od początku roku funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli pasażerów na lotniczym przejściu granicznym Rzeszów- Jasionka
  • O tym zakazie nie pamiętał m.in. pasażer przylatujący z USA.

Wracając z zagranicznych wyjazdów, w naszym bagażu często przewozimy pamiątki z podróży, prezenty, wyroby tytoniowe, alkohol a także żywność.
To, co możemy przewozić przez granicę UE i w jakich ilościach jest ściśle uregulowane przepisami.

Podczas przekraczania granic zewnętrznych UE lub strefy Schengen warto zwrócić uwagę nie tylko na wartość przewożonych przedmiotów ( podróżując transportem lądowym zgłoś towary powyżej 300 euro, a drogą lotniczą lub morską powyżej 430 euro),  ale także sprawdzić normy ilościowe przewożonych wyrobów akcyzowych ( papierosy, alkohol), które są także różne w zależności od środka transportu.

Reklama

Pamiętać należy także, że na teren UE nie możemy przywozić żywności pochodzenia zwierzęcego: mięsa, wędlin, nabiału. Takie produkty mogą zawierać patogeny wywołujące choroby zakaźne u zwierząt, dlatego na granicy trzeba umieścić je w specjalnych pojemnikach. Wyjątkiem jest żywność dla niemowląt i produkty spożywcze używane ze względów zdrowotnych.

Do tego zakazu nie zastosował się jeden z pasażerów przylatujących z USA do Polski. Podczas kontroli bagażu należącego do mężczyzny, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka wykryli ponad 14 kg produktów mięsnych. Pasażer ukarany został mandatem w wysokości 400 zł.

O czym warto wiedzieć planując podróż za granicę? Więcej informacji na stronie granica.gov.pl

Poprzedni artykułZaginął 58-latek. Poszukiwania w Wisłoku
Następny artykułJest akt oskarżenia za rozbój i kradzież złota o wartości ponad 370 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!