Strona główna PRZEWORSK W terenie zabudowanym jechał 113 km/h.

W terenie zabudowanym jechał 113 km/h.

0
Reklama

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał 113 km/h.
Wczoraj, policjanci z przeworskiej drogówki, na terenie gminy Sieniawa, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Około godz. 11, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał z prędkością 113 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 28-letni mieszkaniec powiatu Lubaczowskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.
Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Reklama