Strona główna RZESZÓW W sobotę w Rzeszowie „Piknik Rodzinny 800+”

W sobotę w Rzeszowie „Piknik Rodzinny 800+”

0
Reklama

W najbliższą sobotę w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie odbędzie się „Piknik Rodzinny 800+”. Na najmłodszych mieszkańców Rzeszowa czekać będzie cała moc atrakcji.

W programie przewidzieliśmy m.in.: występy animatorów, pokazy iluzjonistów, występy klauna oraz produkcja gigantycznych baniek mydlanych.

Reklama

Na terenie imprezy znajdzie się kilka popularnych „dmuchańców”, stoiska z darmowymi lodami, watą cukrową i popcornem. Nie zabraknie także podkarpackich służb, które m.in. przekażą cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Piknik odbędzie się w godz. 12.00 – 16.00.

Do udziału wydarzeniu zachęca wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Korzystając z pięknego lata, zapraszam całe rodziny, najmłodszych mieszkańców Rzeszowa do wspólnej zabawy. Dla nas będzie to również okazja do przekazania informacji na temat sztandarowego programu polskiego rządu, czyli „Rodziny 800+” i jego poprzedniej wersji „Rodziny 500+”. Serdecznie zapraszam!

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się.

To wielki program podnoszenia szacunku wobec rodzin. Zwiększenia szans dla naszych dzieci, tak by mogły pozwolić sobie na zajęcia pozalekcyjne, na dodatkowe lekcje tańca, muzyki, na zajecie sportowe, na wakacyjny wyjazd – wyliczał premier Mateusz Morawiecki, komentując decyzję o aktualizacji programu.

Dodatkowe 300 zł miesięcznie to konkretne wsparcie dla rodzin. Rząd chce dostosować wysokość świadczenia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Zwiększenie kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie dobry stan finansów publicznych naszego państwa.

Wspieramy polskie rodziny

Program „Rodzina 500+” to nie jedyna forma wsparcia, jaką nasz rząd zaproponował polskim rodzinom. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się także m.in.:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.

Poprzedni artykułBędą pieniądze na drogi i zbiorniki wodne
Następny artykułGroźny wypadek w regionie. Cztery osoby ranne [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!